دوربین مداربسته ، سیستمی است که به شما امکان می دهد آن چه را که در داخل و اطراف کسب و کار شما می گذرد تحت نظرداشته باشید. دوربین ها و مانیتورها شما را قادر می سازند تا رویدادها را به صورت زنده مشاهده کنید و ضبط کنندگان تصاویر را برای ارجاع بعدی بایگانی می کنند. مانیتور دوربین مداربسته را با یک تلویزیون عادی اشتباه نگیرید. مانیتور محتوای پخش عمومی را دریافت نمی کند بلکه فقط تصاویر دوربین های امنیتی نصب شده در محل را نمایش میدهد.

فناوری دوربین مداربسته ده ها سال است که وجود داشته است ، اما پیشرفت های صورت گرفته در سال های اخیر ، آن را حتی در دستگیری مجرمان در عمل و رساندن آنها به دادگاه نیز موثرتر کرده است. قسمتهای مختلف سیستم دوربین مداربسته و نحوه کار همه آنها را در نظر بگیرید.

هدف دوربین های امنیتی ضبط تصاویر به ویژه در هر مکان آسیب پذیر یا جرم خیز در داخل و اطراف ساختمان شما است. شما چندین گزینه اساسی دوربین امنیتی برای انتخاب دارید:

دوربین های امنیتی سیمی از کابل برای انتقال فیلم و نظارت تصویری استفاده می کنند ، اما هنگامی که دامنه انتقال از 300 متر عبور کند ، سیگنال می تواند ضعیف شود. استفاده از کابلهای شبکه ، سوئیچ ها و تقویت کننده های سیگنال مناسب می تواند به رفع این مشکل کمک کند. چندین دوربین می تواند به یک مانیتور مستقر در یک اتاق امنیتی متصل شود.
سال هاست که دوربین های آنالوگ وجود دارند و هنوز هم متداول ترین نوع دوربین مدار بسته نصب شده هستند. آنها عملکرد اساسی دارند و ویدئو را در سایت ذخیره می کنند.

دوربین های IP (پروتکل اینترنت) همان عملکردهای مشابه خود را دارند ، اما دارای قابلیت های بسیار بیشتری هستند. دوربین های IP دارای تصاویر واضح تر ، با وضوح بالاتر و ویژگی های انعطاف پذیرتر مانند بزرگنمایی و تغییر مکان از راه دور هستند. آنها همچنین به شما امکان می دهند فیلم ها را در یک مرورگر وب مشاهده کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا اعلان هایی راجع به هر چیز خاص دوربین ضبط شده خود – مانند حرکت در محل کار خود در ساعت 3:00 صبح – و مشاهده آن را از طریق رایانه یا تلفن هوشمند از هرجای دیگر مشاهده کنید. اشکال عمده دوربین های IP برچسب قیمت بالاتر آنهاست.
خدمات کابل کشی ساخت یافته
تمام سیستم های مداربسته به مقداری کابل کشی نیاز دارند ، حتی آنهایی که دوربین بی سیم دارند. کابل ها تجهیزات مختلفی از جمله مانیتور ، ضبط کننده ، مودم و دوربین های سیمی را بهم متصل می کنند.

ضبط های ویدئویی
وقتی یک دوربین مداربسته مورد جالبی را ضبط می کند ، این ضبط کننده به شما اطمینان می دهد که می توانید به عقب برگردید و بعداً آن را مشاهده کنید. می توانید دوربین های خود را تنظیم کنید تا هر آنچه را که می گیرد ضبط کند اما فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال می کند. به همین دلیل ، ممکن است بخواهید دوربین های خود را طوری برنامه ریزی کنید که فقط در ساعات خاصی از روز یا زمانی که حرکت را تشخیص می دهند فیلم ضبط کنند. گزینه های ضبط فیلم شما شامل DVR و NVR است.

DVR ها یا ضبط کننده های دیجیتال ویدیو ، جایگزینی مدرن برای ضبط کننده های آنالوگ هستند. DVR ها تصاویر را از دوربین های آنالوگ با فرمت دیجیتال با وضوح و فریم مورد نظر در هر ثانیه ضبط می کنند. وقتی دیسک سخت پر می شود ، تصاویر جدید ابتدا از قدیمی ترین فیلم ضبط می شوند.
NVR ها یا ضبط کننده های ویدئویی شبکه مانند DVR کار می کنند ، اما با دوربین های IP سازگار هستند. دوربین ها و NVR شما از طریق سوئیچ شبکه یا روتر متصل می شوند. از طریق مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه می توانید به راحتی به تصاویر موجود در NVR دسترسی پیدا کنید.

نکته در مورد هارد دیسک ها: مطمئن شوید که هارد دیسک های نظارتی را برای DVR یا NVR خود انتخاب کرده اید. این قطعات با اجزای بادوام تری نسبت به هارد دیسک های رایانه ساخته شده اند بنابراین در صورت لزوم می توانند 24/7 کار کنند.
واحد نمایش
برای مشاهده تصاویر زنده یا ضبط شده از دوربین های امنیتی خود ، باید DVR یا NVR خود را به تلویزیون یا مانیتور متصل کنید. واحد نمایشگر برای سیستم مداربسته شما می تواند از یک صفحه نمایش تک رنگ ساده تا یک مانیتور رنگی HD باشد. اگر دوربین IP دارید ، می توانید از طریق تلفن هوشمند یا رایانه از راه دور فیلم نیز مشاهده کنید.

دوربین مداربسته را در محل کار خود نصب کنید
این که آیا هدف شما جلوگیری از سرقت ، جلوگیری از خرابکاری ، نظارت بر ترافیک یا نظارت بر کارمندان است ، دوربین مدار بسته می تواند سود قابل توجهی برای تجارت شما فراهم کند.

چه به دوربین های آنالوگ سیمی پایه نیاز داشته باشید و چه جدیدترین دوربین های IP بی سیم را با هر ویژگی پیشرفته موجود بخواهید ، ما می توانیم نیازهای شما را برطرف کنیم. ما همچنین می توانیم با ارائه محفظه های مقاوم در برابر گرد و غبار و پوسته های ضد گلوله و ضد انفجار ، به شما کمک کنیم تا بر مشکلات خرابکاری دوربین غلبه کنید. طیف گسترده ای از محصولات دوربین مداربسته با کیفیت و مقرون به صرفه مطمئناً بهترین گزینه برای تلاش های امنیتی شرکت شما خواهد بود.