تجهیزات تابلو LED

در ابتدا براي ساخت تابلوهای LED باید با قطعات آن را بشناسید و همینطور از اورجینال و اصل بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. ما در اینجا به معرفی قطعات تشکیل دهنده این تابلو ها می پردازیم.

1) ماژول

در ابتداي راه براي ساختن تابلو روان باید ماژول تهیه نمایید. تمامی روشنایی نمایشگر این تابلوها از قرار دادن این ماژول ها به شکل مرتب می باشد. ماژول ها در صورتی که خراب شوند می توان آنها را عوض کرد و ماژول دیگري جاي آنها قرار داد. این ماژول ها داراي رنگ بندي هاي مختلفی می باشد. ماژول هاي تک رنگی که تنها می تواند در نمایشگر تابلو روان یک رنگ را نشان دهد.

2) برد کنترلر

در تابلو روان led از قطعه اي به نام برد کنترل نیز استفاده می شود که به عبارتی آن را میکرو کنترل می دانند. می توان برد کنترل ها را در مدل هاي متفاوتی معرفی کرد. می توان گفت این مدل ها از جمله انواع CPOWER ,M31 ,M20 , C10 , Q41-HD و….. را شامل می شوند.

3) منبع تغذیه (پاور سوئیچینگ)

منبع تغذیه می تواند جریان برق مورد نیاز را به برد کنترل و همچنین ماژول ها انتقال دهد تا شروع به کار کردن کنند. نام دیگر آن پاور سوئیچینگ می باشد. براي منبع هاي تغذیه در بیشتر موارد از سوئیچینگ هایی که داراي جریان برق بسیار زیادي هستند نیز استفاده می شود. جریان برق در تابلو روان LED باید از پنج وات بیشتر باشد. به هر اندازه که در یک تابلو روان ماژول استفاده شده باشد به همان میزان نیز به پاور و یا منبع تغذیه نیاز است.

4) کابینت

اصطلاحات رایج دیگر برای این قطعه فریم یا قاب است که مجموعه قطعات یک تلویزیون شهری را در خود نگه می دارد. ماژول ها بر روی کابینت با نظم و دقت مونتاژ و بسته می شوند و بسته به ابعاد و سایز مورد نظر مشتری تعداد کابینت ها متفاوت است. کابینت ها قابلیت چیده شدن کنار همدیگر را دارند، ضخامت ورق مورد استفاده در کابینت ها همراه با رنگ الکترواستاتیک کوره ای معمولا 1.5 میلی متر است.