با مشخصات تلویزیون شهری تا چه میزان آشنایی دارید؟

مشخصات فنی تلویزیون شهری

تلویزیون شهری نیز همانند هر وسیله ی دیگری دارای مشخصات فنی بسیاری می باشد. در این بخش قصد داریم به بررسی مشخصات فنی تلویزیون شهری بپردازیم. مشخصات فنی تلویزیون شهری شامل موارد زیر می شود.

  1. ابعاد و اندازه تلویزیون شهری: تلویزیون شهری را می توانید در ابعاد و اندازه های متنوعی از فروشگاه ها خریداری کنید.
  2. وضوح تصویر: صفحه نمایش تلویزیون شهری از قرار گرفتن چندین هزار پیکسل کنار هم به وجود می آید. هر چه تعداد پیکسل های موجود در یک صفحه نمایش کمتر باشد کیفیت تصویر نیست کمتر می شود و برعکس هر چه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد تصویر واضح تر و شفاف تری را خواهیم داشت.
  3. بهترین فاصله دید: فاصله دید بیننده نیز یکی از مشخصات فنی تلویزیون های شهری به شمار می آید. بهترین دید تلویزیون شهری زمانی اتفاق می افتد که بیننده فاصله مناسبی با تلویزیون داشته باشد. اگر این فاصله بیشتر باشد تصویر به سختی قابل مشاهده است و اگر کمتر باشد ممکن است تصویر چشم بیننده را اذیت کند.
  4. کالیبراسیون: به تمامی عملیاتی که جهت بالا بردن شفافیت و بالا بردن روشنایی صفحه نمایش انجام می شود کالیبراسیون می گویند. تمامی تولید کنندگان تلویزیون های شهری با مشکل روشنایی و رنگ پیکسل ها مواجعه هستند. برطرف کردن این مشکل توسط کالیبراسیون انجام می شود.توسط کالیبراسیون تمامی تصاویر شطرنجی و چهار خانه صاف و یکدست می شوند.
  5. تنظیمات اتوماتیک: تلویزیون های شهری دارای برخی از خصوصیات اتوماتیک می باشند که بطور خودکار این تنظیمات اعمال می گردنند. به عنوان مثال این تلویزیون ها دارای سنسور هوشمند تنظیم نور هستند که بطور خودکار میزان روشنایی آنها زیاد و در شب کم می شود.
  6. پشتیبانی: تلویزیون شهری از یک سیستم پشتیبانی برخوردار است تا در به وجود آمدن هر گونه مشکلی فورآ آن را برطرف نماید. به عنوان مثال در هنگام به وجود آمدن نویز تصویری سیستم پشتیبان این مشکل را سریعا برطرف می کند.

مشخصات تلویزیون شهری گارانتی

برخی از تلویزیون های شهری موجود در بازار دارای گارانتی می باشند. گارانتی یا همان  وارانتی نوعی تعهده به خریدار محصول است که فروشنده در قبال تضمین صحت محصول به مشتری می دهد.

گارانتی صحت و سالم بودن محصول را مدت ذکر شده تضمین می کند و تا پایان مدت ذکر شده در صورتی که محصول هر گونه نقص و یا ایرادی داشته باشد فروشنده مجبور به تعویض آن است. گارانتی ها بطور کامل به چند دسته مختلف تقسیم بندی می شوند.

  1. گارانتی ضمنی : گارانتی ضمنی گارانتی است که در خرید و فروش بکار می رود. مثلا در این نوع گارانتی تضمین می شود که محصول خریداری شده دزدی نیست.
  2. گارانتی صریح: گارانتی صریح گارانتی است که در قبال کیفیت محصول فروخته شده به مشتری عرضه می شود. به عنوان مثال فروشنده ضمانت می کند که محصول فروخته شده از کیفیت بیشتری نسبت به سایر محصولات برخوردار است.
  3. گارانتی مادام العمر: در گارانتی مادام العمر محصول فروخته شده تا به ابد پشتیبانی می شود و در صورت به وجود آمدن هر گونه ایرادی می توان آن را تعمیر و یا تعویض نمود.
  4. گارانتی مطول: در این نوع گارانتی فروشنده متعهد می شود تا در صورت به وجود آمدن مشکلی محصول را پس گرفته و هزینه پرداخته شده را دوباره به مشتری باز گرداند.

اخذ مجوز تلویزیون شهری

تمامی تلویزیون های شهری برای اینکه اجازه نصب و راه اندازی را داشته باشند لازم است که ابتدا برای اخذ مجوز اقدام کنند. مجوز را می توان از شهرداری تهیه نمود. با اخذ مجوز شما می توانید تلویزیون شهری را در محلی که قبلا مشخص کرده اید نصب کنید.