از مجموعه led ها که به صورت کاملا منظم و با شکلی دقیقی کنار هم چیده شده اند تشکیل شده است. led ماژول ها معمولا شامل دو نمونه DIP – SMD می باشد.

2- برد کنترل

مرکز فرمان و کنترل صفحات نمایشگر میباشد که وظیفه انتقال دیتاهایی که از سمت کاربر به صورت آفلاین و آنلاین دریافت می کند را بر عهده دارد. شامل درگاه های USB و LAN است که بسته به نوع و نیاز مشتری قابلیت اتصال وایرلس نیز به این برد قابل اضافه شدن است.

3- کابینت

اصطلاحات رایج دیگر برای این قطعه فریم یا قاب است که مجموعه قطعات یک تلویزیون شهری را در خود نگه می دارد. ماژول ها بر روی کابینت با نظم و دقت مونتاژ و بسته می شوند و بسته به ابعاد و سایز مورد نظر مشتری تعداد کابینت ها متفاوت است. کابینت ها قابلیت چیده شدن کنار همدیگر را دارند، ضخامت ورق مورد استفاده در کابینت ها همراه با رنگ الکترواستاتیک کوره ای معمولا 1.5 میلی متر است.

4- منبع تغذیه (پاور سویچینگ)

منبع تغذیه سوئیچینگ Switched-Mode Power Supply وظیفه تامین انرژی الکترونیکی مورد نیاز قطعاتی مانند : برد کنترل و ماژول هارا برای اجرای تصویری یکنواخت و پایدار بر عهده دارد که انواع منابع تغذیه بسته به تعداد ماژول های به کار گرفته شده مورد استفاده قرار می گیرند.

ماژول های LED آماده که به شکل یک بلوک کوچک میباشد واز تعداد زیادی LED ساخته شده همان اجزای تشکیل دهنده صفحه نمایش تلویزیون شهری هستند که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر، طول و عرض تلویزیون شهری شما را به وجود می آورند.

تصویری از یک ماژول LED قرمز 32×16 سانتیمتری