عصر اینترنت تقریباً همه جنبه های زندگی روزمره ما را از ارتباط ، سرگرمی و تجارت تغییر داده است. بازار مصرف به سرعت با این فناوری سازگار شد و برخی از تلفن های همراه باورنکردنی ، تلویزیون ها و حتی یخچال ها را ایجاد کرد که زندگی شما را راحت تر می کند. صنعت امنیت تجاری اما سازگاری کمی کند داشت. مطمئناً ، دوربین های IP در اواخر دهه 90 تولید می شدند ، اما سیستم های آنالوگ هنوز حاکم بودند زیرا IP CCTV برای 10 سال دیگر استاندارد نبود. اکنون این صنعت به همان سرعتی که بازار مصرف دارد ، گرفتار شده و پیشرفت می کند.

دوربین مداربسته ابزاری حیاتی است که ما برای اهداف مختلف از آن استفاده می کنند. دوربین ها و نرم افزارهای مدرن اکنون قابلیت اجرای چندین ابزار برای برآوردن این نیازها را فراهم می کنند.

سیستم های آنالوگ دیگر به صورت تجاری برای نصب های جدید ارائه نمی شوند. سیستم های قدیمی که هنوز در حال کار هستند ، به سرعت از طریق دوربین های ترکیبی جایگزین و ضبط کننده هایی که می توانند پروتکل های IP و آنالوگ را مدیریت کنند ، به IP منتقل می شوند. اکثر تولیدکنندگان خطوط آنالوگ خود را کاملاً رها کرده اند و احتمالاً شاهد از بین رفتن پیشنهادات هیبریدی در اوایل سال 2025 خواهیم بود.

این فناوری نه تنها کیفیت دوربین های امنیتی را تغییر داده بلکه نحوه استقرار و استفاده آنها توسط مالکان و اپراتورها را نیز تغییر داده است. یکی از تأثیرگذارترین روندها در دوربین مداربسته توسعه فناوری Edge ، Analytics و راه حل های مبتنی بر Cloud است.

فناوری Edge شیوع بیشتری یافته است و هزینه تحویل به مصرف کنندگان را کاهش می دهد. “Edge” فناوری است که برای پشتیبانی از یک سیستم کلی در دوربین تعبیه شده است یا به صورت مستقل عمل می کند. به عنوان مثال ، Analytics می تواند مستقیماً روی دوربین نصب شود تا جریان ویدئوی آن را پردازش کند. توجه داشته باشید که این Analytics معمولاً یک نسخه “سبک” از مواردی است که می تواند در سرور نصب شود.

ضبط نیز می تواند مستقیماً در دوربین انجام شود. این مدت زیادی است که یک گزینه است ، اما روند دور شدن از کارت های SSD و حرکت به سمت درایوهای SSD داخلی است. مراقب “Edge-Recording” باشید ، در صورت خرابی ضبط سرور جایگاه خود را به عنوان پشتیبان دارد اما نه به عنوان اصلی. به عنوان نسخه پشتیبان ، پس از برقراری مجدد اتصال به سرور ضبط ، فیلم می تواند به طور خودکار بارگیری و برای همیشه ذخیره شود. اگر فضای ذخیره سازی Edge برای شما اصلی است و دوربین شما خراب یا دزدیده می شود ، ویدیو نیز چنین است.

نرم افزار Analytic داده های ویدئویی را پردازش می کند و تعیین می کند که آیا پارامترهای برنامه ریزی شده برآورده شده اند یا خیر ، پاسخ ایجاد می کند. به عنوان مثال ، یک تجزیه و تحلیل Perimeter Detection Analytic به اپراتور اجازه می دهد تا یک خط را در نمای دوربین “ترسیم” کند. اگر جسمی از آن خط عبور کند ، نرم افزار پاسخی مانند ایمیل یا هشدار پیام کوتاه را ایجاد می کند یا به راحتی ویدیوی کلیپ را برای مشاهده بعداً نشان می کند.

تشخیص چهره ، تشخیص چهره ، اشیا Le به جا مانده ، تشخیص محیط ، تشخیص پلاک و جهت گیری اشتباه تنها چند مورد از تجزیه و تحلیل های رایج موجود است. بسیاری از اینها در حال حاضر در دوربین یا “Edge-Analytics” تعبیه شده اند ، یا همچنین می توانند نصب شوند تا با یک نرم افزار مدیریت ویدیو (VMS) بر روی سرور ادغام شوند تا در بسیاری از دوربین ها اعمال شود.

استقرار Analytics در یک سیستم دوربین مدار بسته بازدهی سرمایه (ROI) را در مدت زمان بسیار کوتاه دارد. آنها تقریباً نیاز به یک شخص اختصاصی برای نظارت بر دوربینها را همیشه از بین می برند. آنها به سادگی در صورت بروز حادثه به پرسنل مناسب هشدار می دهند و اجازه بازبینی و / یا پخش مستقیم آن دوربین را می دهند.

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.