این انتظار در بسیاری از ساختمانها وجود دارد: درها به طور خودکار باز می شوند و سپس دوباره بسته می شوند. در سوپرمارکت ها ، هتل ها و نمایندگی های فروش اتومبیل و همچنین در دفاتر عمومی و بیمارستان ها ، این درها به عنوان ورودی های دعوت کننده و قابل دسترسی عمل می کنند. همچنین می توان آنها را با هزینه معقول مقاوم سازی کرد.

درهای اتوماتیک دسترسی راحت را برای همه امکان پذیر می کند
فشار دادن روی دستگیره های درب یا دستگیره های چرخان در ، کشیدن یا فشار دادن درها و بستن مجدد درها پس از عبور از داخل: همه اینها ممکن است در بعضی مواقع آزار دهنده باشد. مردم غالباً فراموش می کنند درها را به خصوص بعد از خود ببندند. به عنوان مثال ، برای برخی از افراد ، باز کردن درب و سپس بستن مجدد آن غیرممکن است ، استفاده کنندگان از ویلچر ، کودکان ، افراد مسن یا افراد معلول. درب های اتوماتیک به همه دسترسی راحت به ساختمان ها را می دهند ، چیزی که به طور فزاینده ای مورد استقبال قرار می گیرد و حتی انتظار می رود.

درهای اتوماتیک در بعضی از بخشها ترجیح داده می شوند
درب های اتوماتیک در بسیاری از ساختمانها اجازه دسترسی ، خروج و عبور مدرن و بدون مانع را دارند. به خصوص برای ساختمانهایی با حجم زیاد پاگذاری مناسب هستند. اکنون در بخشهای زیر تقریباً استاندارد در نظر گرفته شده اند:

بهداشت: در بخش بهداشت ، سیستم های درب اتوماتیک راه حل بهداشتی برای بازدید کنندگان ، بیماران ، پزشکان و مراقبان برای عبور از درگاه ها هستند. آنها دیگر نیازی به باز کردن درها به صورت دستی ندارند و در عین حال از پخش هرگونه میکروب روی دست خود جلوگیری می کنند.

هتل ها و غذا: یک ورودی معتبر و راحت اولین تبریک استقبال از مهمانان در بسیاری از هتل ها است. دسترسی خودکار به آشپزخانه و سایر مناطق کارکنان مهمان داران را قادر می سازد تا با خیال راحت وظایف خود را انجام دهند و خدمات روان را تضمین می کند. دسترسی ، ایمنی و بهداشت نیز از مزایای مهم این بخش است.

صنعت خرده فروشی: سیستم های درب اتوماتیک مشتری را به سمت مشاغل راهنمایی می کنند و به عنوان یک نقطه دسترسی معتبر و راحت عمل می کنند. آنها یک فضای سبک و جذاب برای خرید ایجاد می کنند. آنها همچنین به صرفه جویی در انرژی کمک می کنند ، زیرا فقط در صورت لزوم باز می شوند ، و اثرات آن بر دمای داخلی سرما و گرما از خارج به حداقل می رسد.

ساختمانهای عمومی: در ساختمانهای عمومی هم اکنون دسترسی بدون مانع درب الزامی است. سیستم های درب اتوماتیک یک راه حل کارآمد و ایمن در این بخش ، به ویژه برای حجم بالای پیاده روی عمومی است.

انواع درب اتوماتیک
سیستم های درب اتوماتیک برای انواع درها اعم از بزرگ یا کوچک ، سنگین یا سبک در دسترس است. علاوه بر این ، تقریباً هر طرح قابل تصوری ممکن است: ساخت شیشه های کامل ، قاب دار ، چوبی ، آلومینیومی یا فولادی همه گزینه ها هستند.

عناصر اتوماسیون درب
سیستم های اتصالات کشویی خاص درهایی را ایجاد می کنند که به طور خودکار حرکت می کنند. این نوع سیستم های اتصالات کشویی اتوماتیک از اجزای مختلفی تشکیل شده اند:

دستگاه فعال سازی: این یک ردیاب است که یک دستور باز را ثبت می کند و آن را به واحد کنترل / کنترل درایو منتقل می کند. ردیاب های دستی مانند پد لمسی ، کنترل از راه دور ، دکمه ها و سوئیچ ها و ردیاب های اتوماتیک مانند ردیاب های حرکتی ، حسگرها ، موانع فوتوالکتریک و موانع دیجیتالی وجود دارد. به دلایل راحتی ، انواع مختلفی از آشکارسازها اغلب در یک درب اتوماتیک نصب می شوند.
واحد کنترل: این مغز سیستم است که معمولاً شامل سوئیچ های تایمر ، تنظیمات سرعت باز کردن ، زاویه ها و زمان باز نگه داشتن ، و در صورت وجود فناوری ایمنی اضافی مانند کنترل دسترسی ، نظارت بر فیلم و غیره است.
درایو: درایو درب از نیروی موتور برای باز کردن درب استفاده می کند. درایو در را باز می کند و سپس دوباره آن را می بندد.
نوارهای حسگر: نوارهای حسگر (ردیاب های حضور) مسیر برگهای درب و لبه های بسته را کنترل می کنند. اگر تهدیدی برای برخورد یا به دام انداختن یک شخص یا شی وجود داشته باشد ، آنها سریعاً در را متوقف می کنند.

دستگاه های محافظ
اپراتور از نظر قانونی موظف است حرکات باز و بسته شدن درهای اتوماتیک و منابع خطر مرتبط را ایمن سازد. در برخی موارد ، نظارت بر لبه های اصلی بسته شدن کافی است. در شرایط خاص (به عنوان مثال ساختمانهایی که عمدتا توسط افراد مسن ، افراد با تحرک محدود یا کودکان خردسال استفاده می شوند) ، باید کل قسمت درب ایمن شود. بسیاری از سیستم های قدیمی درب را می توان با طیف وسیعی از تجهیزات ایمنی مقاوم سازی کرد:

1) استفاده از سنسورها برای جلوگیری از خرد شدن ، برش زدن و ضربه در هنگام باز و بسته شدن
2) فواصل ایمن برای جلوگیری از خرد شدن و کشیده شدن
3) محدودیت نیروهای برگ

نگهداری و بازرسی
بازرسی درب های اتوماتیک توسط یک متخصص بازرسی ایمنی اجباری می شوند. این مربوط به راه اندازی اولیه درب و سپس بازدید حداقل یک بار آن در سال است.

علاوه بر این بازرسی ، نیاز به تعمیر و نگهداری شامل تعمیر و نگهداری منظم اجباری درب های اتوماتیک است. این بازه ها به مشخصات سازنده نصب بستگی دارد. تعمیر و نگهداری دو بار در سال برای درهای اتوماتیک در مسیرهای فرار و نجات توصیه می شود.

حفاظت از آتش و راه های فرار روشن
سیستم های درب اتوماتیک در مسیرهای فرار و نجات
درب های اتوماتیک به لطف سیستم های پیچیده و سنسورها – حتی در مواقع اضطراری – ایمنی ایجاد می کنند. درهایی که به عنوان درب ضد حریق استفاده می شوند در صورت آتش سوزی یا ایجاد دود باید با خیال راحت بسته شوند. در شرایط اضطراری ، آنها به طور خودکار از طریق ضربه از یک ردیاب دود بسته می شوند و قسمت آتش را ایمن می کنند یا از گسترش دود جلوگیری می کنند. این امر همچنین می تواند توسط سیستم ساختمانی مانند واحدهای مرکزی تشخیص دود ایجاد شود.

اگر یک معبر به عنوان مسیر فرار و نجات شناخته شود ، درب های اتوماتیک باید به یک مولد ضربه گیر باز شونده (خراب کننده) ایمن مجهز شوند. این تضمین می کند که درب ظرف چند ثانیه از زمان تحریک شدن یا پس از قطعی برق باز می شود ، بنابراین درب ها می توانند به عنوان راه های ایمن فرار و نجات در موارد اضطراری استفاده شوند.

کنترل و نظارت مرکزی از طریق شبکه
تاسیسات درب اتوماتیک اغلب با سیستم های ساختمانی مانند سیستم مسیر نجات ، سیستم کنترل دسترسی ، سیستم فن آوری ساختمان شبکه می شوند. این سیستمها امکان کنترل و نظارت مرکزی بر همه این سیستم ها را فراهم می کنند ، بنابراین باعث افزایش کارایی مدیریت امکانات می شوند.

دسترسی به درب های اتوماتیک برای همه نیز در خانه های خصوصی محبوب تر شده است. تعداد افراد مسن در جامعه به طور قابل توجهی در حال افزایش است و بسیاری از افراد می توانند و می خواهند زندگی مستقل و راحتی داشته باشند.

دسترسی به این درب ها برای همه مزایای بی شماری را در سایر مراحل زندگی فراهم می کند. درب های اتوماتیک به افرادی که از عواقب موقت تصادفات رنج می برند ، افراد دارای کالسکه ، چمدان یا کیف خرید و خانواده های دارای فرزند کوچک کمک می کند. وقتی باز و بسته شدن درها به صورت دستی که ناخوشایند ، دشوار یا حتی غیرممکن است ، راه حل های درب اتوماتیک سطح بالایی از راحتی کاربر را ارائه می دهند.